O biegu

Krakowski Bieg Niepodległości odbędzie się jak co roku 11 listopada 2018 roku. To już 5 edycja tego niezwykłego wydarzenia! Skierowane jest do wszystkich pasjonatów biegania i aktywności na świeżym powietrzu.
Dokładnie 5 lata temu podjęliśmy decyzję o reaktywacji biegu i nadania mu nowej, ciekawszej formy.
Naszym celem jest połączenie aktywności fizycznej ze świętowaniem tak ważnego dla Polski dnia, jakim jest Dzień Niepodległości.
Historyczna trasa o długości 11 km, cel charytatywny, rywalizacja ponad 3000 biegaczy przez 4 lata i świetna zabawa!
Patriotyzm w czasach pokoju to przede wszystkim pomoc innym.  Dochód z biegu przekazujemy na rzecz podopiecznych fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis  profesora Janusza Skalskiego. 

 

Krakowski Bieg Niepodległości to:

– impreza przeznaczona dla osób, które biegają rekreacyjnie, amatorsko, ale i dla profesjonalistów.
11 km
to już znaczny dystans i warto przygotować się do niego kondycyjnie. Mimo to, z roku na rok jest nas coraz więcej. Do tej pory Odzyskanie Niepodległości świętowało z nami ponad 3000 (rocznie) biegaczy z całej Polski. To doskonała okazja do przeżycia czegoś nowego, sprawdzenia swoich sił, a przy okazji – otrzymania pamiątkowego medalu i koszulki z logiem Biegu.

– okazja do wsparcia najbardziej potrzebujących – chorych dzieci. Wspieramy Schola Cordis  – kardiologiczną fundację Profesora Janusza Skalskiego, która walczy o zdrowe serca najmłodszych.

 odpowiednio zabezpieczona trasa przebiegająca przez historyczne, malownicze tereny Krakowa.
O bezpieczeństwo uczestników będą dbać służby porządkowe.

– doskonała okazja do poznania nowych ludzi, wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów.

– sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie.

– świetna zabawa oraz niezwykła atmosfera! To wszystko dzięki Wam – uczestnikom – oraz wsparciu organizatorów.

 

TRASA w 5 edycji Krakowskiego Biegu Niepodległości 2018:

 START – Al. Focha (deptak) – Al. Focha (most na Rudawie, jezdnia) – ul. Emaus – ul. Gryfity – ul. Królowej Jadwigi ( 1/2 jezdni) – ul. Kościuszki (pas jezdni od strony Kościoła) – ul. Flisacka – Bulwary Wiślane (do kładki o. Bernatka) – kładka o. Bernatka – Bulwary Wiślane – ul. Rollego – Most Retmański – Bulwary Wiślane do ullicy Zielińskiego – ul Zielińskiego i Most Zwierzyniecki (chodnikiem) – ul. Malczewskiego – ul. Zaścianek – ul. Malczewskiego – Al. Focha ( lewa strona, most na Rudawie) – Al. Focha (deptak) – META.

Screenshot_2017-10-19 10.22.43_zonOeN