O biegu

Krakowski Bieg Niepodległości odbędzie się już 11 listopada 2017 roku. To już 4 edycja tego niezwykłego eventu! To wydarzenie skierowane jest do wszystkich pasjonatów biegania i aktywności na świeżym powietrzu. Dokładnie 4 lata temu podjęliśmy decyzję o reaktywacji biegu i nadania mu nowej, ciekawszej formy. Naszym celem jest połączenie aktywności fizycznej ze świętowaniem tak ważnego dla Polski dnia, jakim jest Dzień Niepodległości. Historyczna trasa o długości 11 km, cel charytatywny, rywalizacja ponad 3000 biegaczy przez 3 lata i świetna zabawa!

10712490_946292628732719_4577494546799631893_o


Krakowski Bieg Niepodległości to:

– impreza przeznaczona dla osób, które biegają rekreacyjnie, amatorsko, ale i dla profesjonalistów. 11 km to już znaczny dystans i warto przygotować się do niego kondycyjnie. Mimo to, z roku na rok jest nas coraz więcej. Do tej pory Święto Niepodległości świętowało ponad 3000 biegaczy z całej Polski. To doskonała okazja do przeżycia czegoś nowego, sprawdzenia swoich sił, a przy okazji – otrzymania pamiątkowego medalu i koszulki z logiem Biegu.

– okazja do wsparcia najbardziej potrzebujących – chorych dzieci. Wspieramy Schola Cordis  – kardiologiczną fundację Profesora Janusza Skalskiego, która walczy o zdrowe serca najmłodszych.

 odpowiednio zabezpieczona trasa przebiegająca przez historyczne, malownicze tereny Krakowa.
O bezpieczeństwo uczestników będą dbać służby porządkowe.

– doskonała okazja do poznania nowych ludzi, wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów.

– sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie.

– świetna zabawa oraz niezwykła atmosfera! To wszystko dzięki Wam – uczestnikom – oraz wsparciu organizatorów.