O biegu

Krakowski Bieg Niepodległości odbędzie się już 11 listopada 2017 roku. To już 4 edycja tego niezwykłego eventu! To wydarzenie skierowane jest do wszystkich pasjonatów biegania i aktywności na świeżym powietrzu. Dokładnie 4 lata temu podjęliśmy decyzję o reaktywacji biegu i nadania mu nowej, ciekawszej formy. Naszym celem jest połączenie aktywności fizycznej ze świętowaniem tak ważnego dla Polski dnia, jakim jest Dzień Niepodległości. Historyczna trasa o długości 11 km, cel charytatywny, rywalizacja ponad 3000 biegaczy przez 3 lata i świetna zabawa!

 

Biuro zawodów: Stadion KS Cracovia, ul. Kałuży 5 w Krakowie (otwarte: Piątek 16-21, Sobota 10-14)

Mapa okolic KBN Stadion - rozmieszczenie

 

 


Krakowski Bieg Niepodległości 2016 – relacja filmowa from Film-Time (www.filmtime.pl) on Vimeo.

Krakowski Bieg Niepodległości 2015 from Film-Time (www.filmtime.pl) on Vimeo.

 

 

Krakowski Bieg Niepodległości to:

– impreza przeznaczona dla osób, które biegają rekreacyjnie, amatorsko, ale i dla profesjonalistów. 11 km to już znaczny dystans i warto przygotować się do niego kondycyjnie. Mimo to, z roku na rok jest nas coraz więcej. Do tej pory Święto Niepodległości świętowało ponad 3000 biegaczy z całej Polski. To doskonała okazja do przeżycia czegoś nowego, sprawdzenia swoich sił, a przy okazji – otrzymania pamiątkowego medalu i koszulki z logiem Biegu.

– okazja do wsparcia najbardziej potrzebujących – chorych dzieci. Wspieramy Schola Cordis  – kardiologiczną fundację Profesora Janusza Skalskiego, która walczy o zdrowe serca najmłodszych.

 odpowiednio zabezpieczona trasa przebiegająca przez historyczne, malownicze tereny Krakowa.
O bezpieczeństwo uczestników będą dbać służby porządkowe.

– doskonała okazja do poznania nowych ludzi, wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów.

– sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie.

– świetna zabawa oraz niezwykła atmosfera! To wszystko dzięki Wam – uczestnikom – oraz wsparciu organizatorów.

 

TRASA w 4 edycji Krakowskiego Biegu Niepodległości 2017:

 START – Al. Focha (deptak) – Al. Focha (most na Rudawie, jezdnia) – ul. Emaus – ul. Gryfity – ul. Królowej Jadwigi ( 1/2 jezdni) – ul. Kościuszki (pas jezdni od strony Kościoła) – ul. Flisacka – Bulwary Wiślane (do kładki o. Bernatka) – kładka o. Bernatka – Bulwary Wiślane – ul. Rollego – Most Retmański – Bulwary Wiślane do ullicy Zielińskiego – ul Zielińskiego i Most Zwierzyniecki (chodnikiem) – ul. Malczewskiego – ul. Zaścianek – ul. Malczewskiego – Al. Focha ( lewa strona, most na Rudawie) – Al. Focha (deptak) – META.

Screenshot_2017-10-19 10.22.43_zonOeN

 

 

 

 

 

Partnerzy i sponsorzy